Blog

Warto wiedzieć

Kosze na pieluchy i recykling – to jest ważne!

Kosze na pieluchy i recykling – to jest ważne!

Odkąd jednorazowe pieluszki i pozostałe artykuły higieniczne są w powszechnym użyciu nieustannie powraca temat recyklingu. Nie każdy konsument jednak wyrzucając ten rodzaj śmieci do pojemnika na odpady zmieszane zdaje sobie sprawę ze skali problemu. Warto sobie jednak uzmysłowić, że w gospodarstwie domowym, w którym mieszka jedno niemowlę używające pieluszek jednorazowych, w ciągu roku powstaje średnio tona odpadów higienicznych. Dlatego też producenci pieluch i innych produktów higienicznych starają się, aby ich produkty mogłyby być poddane recyklingowi. Nie jest to łatwa sprawa ze względu na sposób zużywania tych materiałów higienicznych. Dlatego wszystkie produkty, które są wykorzystywane w procesie użytkowania środków higienicznych powinny spełniać najwyższy standard dbałości o ochronę środowiska. Kosze na pieluchy Korbell są jak dotąd najbardziej ekologicznym systemem utylizacji odpadów higienicznych.

Biodegradacja lub recykling pieluch – czy to w ogóle możliwe?

Innowacyjne rozwiązania technologiczne dziś skupiają się przede wszystkim na dążeniu do stworzenia procesów i materiałów proekologicznych. Recykling jest szczególnym wyzwaniem dla producentów pieluch. Nie jest to już kwestia materiałów, ale sposobu użytkowania środków higienicznych. Zanieczyszczone odpady higieniczne jednocześnie wykazują duży stopień zawartości szkodliwych drobnoustrojów, które w tradycyjnych warunkach recyklingu mogą się namnażać się i stwarzać zagrożenie epidemiologiczne. Zużyte pieluchy powinny być zatem izolowane i w sposób komercyjny przetwarzane w specyficznych warunkach. Wymaga to prawdopodobnie stworzenia osobnego systemu odbioru samych odpadów higienicznych o określonym rodzaju i przekazania go do specjalistycznego przetworzenia. Kwestia ta jest traktowana przez producenckie działy technologiczne w sposób priorytetowy. Z surowca, z jakiego produkowany jest pampers możnaby uzyskać plastik, celulozę lub żelowe materiały przemysłowe. Stworzone z nich kompozyty znakomicie zastąpiłyby drewno, beton, czy inne półprodukty. Tymczasem standardowe pieluchy jednorazowe trafiają do kosza na odpady zmieszane i są składowane na wysypisku, gdzie ich proces rozkładu trwa 400-500 lat. Natomiast pieluchy wykonane z materiałów ulegających biodegradacji rozkładają się oczywiście szybciej. Aczkolwiek ze względu na ich stopień zużycia, czyli zawartość biomasy zawierającej potencjalne drobnoustroje, należą również do odpadów zmieszanych. Warto jednak dobitnie podkreślić, że pieluchy ulegające biodegradacji zdecydowanie zmniejszają stopień zanieczyszczenia środowiska, ich szybki rozkład nie powoduje takiego zagrożenia dla środowiska, jak tradycyjny pampers.

Kosze na pieluchy Korbell – biodegradacja i recykling

Decyzja, jaki kosz na pieluchy wybrać w odniesieniu do tematu dbałości o środowisko musi opierać się również o inne kryteria niż tylko wygoda i komfort użytkowania. Ważne, by dobry kosz na pieluchy spełniał znakomicie rolę izolatora zapachów i bakterii, a dodatkowo pozostawał w przyjaźni ze środowiskiem naturalnym. System koszy na pieluchy Korbell spełnia najwyższe standardy proekologiczne. Przede wszystkim wysokiej jakości plastik, z jakiego produkowane są pojemniki na odpady higieniczne Korbell może być poddany recyklingowi. Ponowne przetworzenie materiału jest możliwe i zalecane przez producenta. Do koszy na pieluchy Korbell dedykowane są specjalne worki. Mocuje się je do trwałego pierścienia wykonanego również ze wspomnianego plastiku. Natomiast same wkłady wytwarzane są z materiału ulegającego całkowitej biodegradacji, a w ich składzie znajduje się 20% surowców pochodzących z recyklingu. Dodatkowo sam system wymiany wkładów w koszach  na pieluchy Korbell sprzyja dbałości nie tylko o portfel, ale również o środowisko. Bowiem wykorzystuje się dokładnie taką ilość folii wkładu, ile faktycznie należy zużyć. Na wysypisko trafia zatem mniej odpadów. System koszy na pieluchy Korbell ma zatem bardzo istotne znaczenie dla ochrony środowiska.

Niemowlęta, osoby chore, starsze potrzebują właściwej pielęgnacji. Oczywistą sprawą jest, że częsta zmiana pieluch, bądź też wykorzystywanie materiałów higienicznych stanowi nieodzowny element dbałości o zdrowie. Jednakże przy wyborze produktów około pielęgnacyjnych warto kierować się świadomością konieczności dbania również o środowisko naturalne.

Sprawdź ofertę koszy na pieluchy Korbell - wybierz odpowiedni do swoich potrzeb: Modele kosze na pieluchy Korbell

Image