Blog

Warto wiedzieć

Kosze na pieluchy w przestrzeni publicznej: jakie korzyści przynoszą mieszkańcom miast?

Kosze na pieluchy w przestrzeni publicznej: jakie korzyści przynoszą mieszkańcom miast?

W ostatnich latach coraz więcej w publicznej przestrzeni miejskiej pojawia się specjalistycznych koszy na pieluchy. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? W kolejnych częściach artykułu przedstawimy dokładniej każdy z tych argumentów. Wprowadzenie takiej praktycznej infrastruktury ma na celu ułatwienie rodzicom wyrzucenia zużytych pieluch, które często stanowią problem ze względu na swoją nietrwałość i zapach. Jednak korzyści wynikające z takiego rozwiązania wykraczają daleko poza ten aspekt. W tym artykule omówimy, jakie korzyści przynoszą mieszkańcom miast kosze na pieluchy.

Poznaj 5 powodów, dla których warto mieć kosz na zużyte pieluchy

Poznaj 5 powodów, dla których warto mieć kosz na zużyte pieluchy

Czynności pielęgnacyjne związane ze zmianą pieluchy mogą być uciążliwe i uznawane za nieprzyjemne. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z bardzo częstym przewijaniem niemowlaka, czy ze zmianą pieluchy u osoby starszej lub chorej, zawsze okoliczności wymagają dużej dozy zaangażowania ze strony opiekuna, dobrej organizacji, cierpliwości i zrozumienia. Niezwykle istotną sprawą jest właściwa organizacja miejsca do przewijania. Bardzo często pojawiają się pytania, czy warto kupić kosz na zużyte pieluchy? Jakie zalety ma taki pojemnik na brudne pampersy? W jaki sposób specjalistyczny kosz na zużyte pieluszki Korbell może usprawnić przewijanie dziecka albo zorganizować sprawną zmianę pieluchy w większej placówce? Oto pięć powodów, które będą odpowiedzią na te wątpliwości: 

Jak zadbać o higienę podczas zmiany pieluchy?

Jak zadbać o higienę podczas zmiany pieluchy?

Przewijanie jest jedną z najważniejszych czynności związanych z pielęgnacją niemowląt. Zmiana pieluchy jednak dotyczy również niektórych osób z niepełnosprawnościami, seniorów lub obłożnie chorych. Czynność tą oprócz oczywistego celu łączy również szczególna dbałość o zachowanie higieny. Warto jednak podkreślić, że higieniczne przewijanie nie polega tylko na częstej zmianie pieluchy, ale dotyczy także stworzeniu szeregu właściwych warunków, które sprzyjają ochronie zdrowia zarówno osoby, której czynność dotyczy, jak i jej opiekuna. Jak zadbać zatem o higienę podczas przewijania? Jak się do tej czynności przygotować? Jak prawidłowo zmienić pieluszkę? Oto kilka podstawowych porad dotyczących higienicznego przewijania.

Pieluszkowe zapalenie skóry – kogo dotyka? Profilaktyka i leczenie PZS

Pieluszkowe zapalenie skóry – kogo dotyka? Profilaktyka i leczenie PZS

Zapewne większość rodziców lub opiekunów słyszała o pieluszkowym zapaleniu skóry. To jedna z najczęściej występujących chorobowych zmian skórnych, dotykających te osoby, którym zakłada się pieluchy. PZS zatem pojawia się głównie wśród niemowląt, seniorów oraz osób z niektórymi niepełnosprawnościami lub ciężkimi chorobami. Na skórze, w miejscu, w którym przylega pielucha powstaje stan zapalny w postaci wyprysku najczęściej o charakterze plam rumieniowych, nadżerek, grudek, łuszczącego się naskórka lub pęcherzy. Zazwyczaj wraz ze zmianami skórnymi współwystępuje świąd, pieczenie lub bolesność.   Pieluszkowe zapalenie skóry wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem, pozostawione bez interwencji błyskawicznie przeradza się w poważny i trudny do leczenia problem. Co zatem warto wiedzieć o PZS? Jak zapobiegać i leczyć pieluszkowe zapalenie skóry? Na czym polega zapobieganie pieluszkowemu zapaleniu skóry?

Jakie pieluszki jednorazowe wybrać? Kilka słów o tym, co kupić dla noworodka

Jakie pieluszki jednorazowe wybrać? Kilka słów o tym, co kupić dla noworodka

Jednym z pierwszych zakupów z wyprawki dla noworodka są pieluszki. Obecnie większość rodziców decyduje się na pieluchy jednorazowe, popularnie zwane pampersami. Ich głównym zadaniem jest wsparcie w utrzymaniu higieny oraz izolowanie wilgoci i zabrudzeń przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu użytkowania. W Polsce pieluszki pojawiły się w latach 60-tych ubiegłego wieku i wraz ze wzrostem ich dostępności równolegle zyskiwały coraz większą popularność. Obecnie na rynku funkcjonuje ogromna ilość producentów pieluch jednorazowych, nic dziwnego, że dla wielu rodziców wybór właściwych pieluszek jest bardzo trudny. Decyzja bowiem nie dotyczy jedynie rozmiaru pampersów, ale przede wszystkim ich jakości i właściwości. Jakie pieluchy zatem wybrać dla noworodka? Co kupić, aby dobrze zatroszczyć się o higienę i zdrowie maluszka, a jednocześnie zadbać o sprawne i bezproblemowe przewijanie noworodka?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Każda rodzina stara się bardzo solidnie przygotować na nadejście nowego członka. Wkrótce niemalże cały świat stanie na głowie, a potem będzie w bardzo dużym stopniu podporządkowany pod rytm opieki nad niemowlęciem. Najważniejsze jest oczywiście przygotowanie mentalne, ale wszak nie sposób ominąć kompletowania wyprawki dla noworodka, czy urządzenia pokoju dziecięcego. Szczególnie organizacja bezpiecznego, przytulnego i ergonomicznego kącika dla dziecka może sprawić nieco trudności w związku z wyborem ostatecznej koncepcji, gdyż pomysłów i inspiracji jest naprawdę bez liku. Jeśli jednak uwzględni się wytyczne wskazywane przez architektów oraz wskazówki wypracowane przez innych rodziców z pewnością urządzenie pokoju maluszka okaże się łatwym i przyjemnym zadaniem.

Kosze na pieluchy i recykling – to jest ważne!

Kosze na pieluchy i recykling – to jest ważne!

Odkąd jednorazowe pieluszki i pozostałe artykuły higieniczne są w powszechnym użyciu nieustannie powraca temat recyklingu. Nie każdy konsument jednak wyrzucając ten rodzaj śmieci do pojemnika na odpady zmieszane zdaje sobie sprawę ze skali problemu. Warto sobie jednak uzmysłowić, że w gospodarstwie domowym, w którym mieszka jedno niemowlę używające pieluszek jednorazowych, w ciągu roku powstaje średnio tona odpadów higienicznych. Dlatego też producenci pieluch i innych produktów higienicznych starają się, aby ich produkty mogłyby być poddane recyklingowi. Nie jest to łatwa sprawa ze względu na sposób zużywania tych materiałów higienicznych. Dlatego wszystkie produkty, które są wykorzystywane w procesie użytkowania środków higienicznych powinny spełniać najwyższy standard dbałości o ochronę środowiska. Kosze na pieluchy Korbell są jak dotąd najbardziej ekologicznym systemem utylizacji odpadów higienicznych.

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Poznaj najważniejsze kryteria dobrego kosza na pieluchy!

Kiedy w domu pojawia się nowonarodzony potomek wraz z nim powstaje problem brudnych pieluszek. Niemowlę w pierwszych miesiącach życia zwykle zużywa całe mnóstwo pieluch jednorazowych. Do tego jeszcze dochodzą chusteczki pielęgnacyjne, waciki, gaziki i inne odpady higieniczne, które rodzice chcą jak najszybciej wyrzucić. Pojawia się zatem kwestia bezproblemowej i higienicznej utylizacji zużytych pieluch, dzięki której nie trzeba biegać z każdym zużytym pampersem do śmietnika na zewnątrz. Dlatego właśnie powstało niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie w postaci specjalnego szczelnego kosza na pieluchy. Obecnie dostępnych jest wiele wariantów pojemników na brudne pampersy, posiadają one różną pojemność, szczelność i wydajność. Przyjrzymy się zatem bliżej systemowi koszy Korbell i odpowiedzmy na pytanie, czym się kierować przy wyborze kosza na pieluchy? Jaki kosz na pieluchy wybrać? Jakie cechy powinien mieć dobry kosz na pieluchy?

Niezbędna wyprawka noworodka

Niezbędna wyprawka noworodka

Kiedy okazuje się, że rodzina wkrótce się powiększy, zaczynają się gorączkowe przygotowania do przyjęcia nowego potomka. Rozpoczynają się debaty nad imieniem dla dziecka, prace remontowe i kompletowanie najpotrzebniejszych rzeczy, które mają umożliwić wszystkie zadania związane z właściwym zajmowaniem się maluszkiem. Wyprawka dla noworodka jest niezwykle ważną kwestią, gdyż tworzy listę niezbędnych akcesoriów, sprzętów i pozostałych przedmiotów, które pomogą mamie i tacie zaspokoić wszystkie potrzeby związane z pielęgnacją i wychowaniem malutkiego dziecka. O czy zatem warto pamiętać przygotowując się na przyjęcie potomka w domu?

Image