Blog

Warto wiedzieć

Poznaj 5 powodów, dla których warto mieć kosz na zużyte pieluchy

Poznaj 5 powodów, dla których warto mieć kosz na zużyte pieluchy

Czynności pielęgnacyjne związane ze zmianą pieluchy mogą być uciążliwe i uznawane za nieprzyjemne. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z bardzo częstym przewijaniem niemowlaka, czy ze zmianą pieluchy u osoby starszej lub chorej, zawsze okoliczności wymagają dużej dozy zaangażowania ze strony opiekuna, dobrej organizacji, cierpliwości i zrozumienia. Niezwykle istotną sprawą jest właściwa organizacja miejsca do przewijania. Bardzo często pojawiają się pytania, czy warto kupić kosz na zużyte pieluchy? Jakie zalety ma taki pojemnik na brudne pampersy? W jaki sposób specjalistyczny kosz na zużyte pieluszki Korbell może usprawnić przewijanie dziecka albo zorganizować sprawną zmianę pieluchy w większej placówce? Oto pięć powodów, które będą odpowiedzią na te wątpliwości: 

1. Uniknięcie nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach, w których wykonuje się czynność zmiany pieluchy.

Wyeliminowanie problemu nieprzyjemnego zapachu do podstawowa zaleta posiadania specjalistycznego kosza Korbell. Z pewnością docenią to rodzice, którzy kilka lub kilkanaście razy w ciągu doby przewijają maluszka, a przewijak znajduje się w sypialni lub pokoju maleństwa. Wysoka częstotliwość zmiany pieluch niestety wiąże się z emisją irytujących i nieprzyjemnych zapachów pochodzących z biomasy. Wietrzenie pomieszczenia naprawdę nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów, o ile nie wykonuje się go nieustannie. To z kolei może doprowadzić do obniżenia komfortu termicznego w  pokoju, dlatego też warto od razu pozbyć się problemu emisji brzydkich zapachów wyrzucając bezpośrednio zanieczyszczoną pieluszkę do szczelnego kosza. Takie rozwiązanie jest dedykowane nie tylko do domu, dla rodziców czy opiekunów zajmujących się jedną osobą. Specjalistyczne kosze Korbell są idealnym wyposażeniem placówek opiekuńczych, obiektów komercyjnych, klinik i przychodni, a także żłobków i przedszkoli. Kosze o ogromnej pojemności posiadające znakomitą szczelność z systemu Korbell Janibell są właśnie produkowane z myślą o większych potrzebach, gdzie utylizuje się naprawdę bardzo dużą ilość pieluch w ciągu doby. Zastosowanie specjalistycznego, super szczelnego kosza zapewni wysoką przepustowość placówki i znakomitą organizację pracy personelu.

2. Higieniczne przechowywanie zużytych pieluch

W trakcie czynności pielęgnacyjnych nad osobą, którą cechuje wysoka nadwrażliwość i obniżona odporność szczególną uwagę należy przykładać do zachowania wysokiego poziomu higieny. Warto pamiętać, że malutkie dzieci, osoby starsze lub schorowane są niezwykle podatne na zakażenia lub tzw. choroby brudnych rąk. W przypadku koszy na zużyte pieluchy z Korbell został zminimalizowany problem przenoszenia brudnej pieluchy i dotykania zanieczyszczonymi rękami powierzchni pojemnika na pampersy. Kosze Korbell posiadają specjalny mechanizm uwalniany stopą, dzięki któremu podnosi się klapa pojemnika. Pod podnoszoną mechanizmem klapą zewnętrzną znajduje się dodatkowa klapa wewnętrzna, która sama uchyla się pod naporem pieluchy. W ten sposób opiekun w bardzo szybki, łatwy i higieniczny sposób pozbywa się zanieczyszczonej pieluchy. Zamknięta szczelnie w pojemniku pielucha nie tylko nie stanowi źródła brzydkich zapachów, ale także maksymalnie eliminuje rozprzestrzenianie się bakterii i zarazków. Jest to także ochrona przed insektami i szkodnikami, które bywa w skrajnych przypadkach, że namnażają się w zużytych pieluchach. Koniecznie należy tutaj też dodać, że kosze Korbell są wyprodukowane ze specjalnego, trwałego materiału plastiku ABS. Powierzchnia koszy zatem jest niezwykle odporna i mocna. Kosze na zużyte pieluchy można łatwo utrzymać w higienicznej czystości, dezynfekować je i czyścić.

3. Łatwa utylizacja

Korzystanie z kosza na pieluchy z pewnością oszczędza czas i wysiłek związany z wyrzucaniem zanieczyszczonych środków higienicznych. Dzięki zastosowaniu specjalnych, super szczelnych i trwałych worków wewnątrz koszy Korbell jest możliwość wygodnego i bezproblemowego transportu zużytych pieluch do śmietnika. Opiekun nie musi za każdym razem przenosić zużytej pieluchy z pomieszczenia do pomieszczenia. Wygoda jednak to nie wszystko. Przede wszystkim taka łatwa i szybka utylizacja pozwala skupić się dalej na opiece nad dzieckiem, czy osobą starszą. Kiedy wszystko jest pod ręką, można zapanować nad organizacją poszczególnych czynności. Przez to, że  przewijanie staje się proste i szybkie, przebiega o wiele przyjemniej. Nie zaprzątając już dłużej sobie głowy brudną zalegającą pieluchą można skupić się na innych aspektach relacji z podopiecznym. W obiektach komercyjnych, przychodniach lub placówkach opiekuńczych uproszczona utylizacja pieluch pozwala na dużą oszczędność zasobów ludzkich, a przez to również finansowych. Personel medyczny organizuje optymalnie czas, nie musi nieustannie opróżniać śmietników w pomieszczeniach. Praca staje się bardziej wydajna i efektywna.

4. Dopasowanie kosza na pieluchy do pomieszczenia

System Korbell zapewnia swobodny wybór kosza na zużyte pieluchy w odpowiednim rozmiarze i dobranej do wnętrza kolorystyce. Bez względu, czy potrzebujesz kosza na pieluchy do domu, czy też wyposażasz placówkę opiekuńczą, czy przychodnię, w systemie Korbell znajdziesz idealne rozwiązanie. Spójność kolorystyczna, harmonia i estetyka to bardzo ważne aspekty z uwagi na bardzo istotny wpływ wystroju otoczenia na samopoczucie. Kosze Korbell można dopasować do każdego wnętrza. Idealnie wpasowują się w wystrój pokoju małego dziecka. Idealnie ergonomiczna i estetycznie wykonana konstrukcja koszy na pieluchy również znakomicie spełni swoją rolę w obiektach publicznych. Zastosowanie takiego specjalistycznego pojemnika na pampersy i odpady higieniczne to duża oszczędność miejsca, ponieważ specjalny kosz na zużyte pieluchy ma bardziej kompaktową choć pojemną konstrukcję. W systemie koszy Korbell można wybrać model, który idealnie zaspokoi potrzeby każdego użytkownika. Dostępne pojemności Mini, Standard oraz Plus są dedykowane rodzinom lub małym klubikom dziecięcym. Kosze Janibell to idealne rozwiązanie dla placówek o dużej przepustowości.

5. Bezpieczna utylizacja pieluch

Ze względu na specjalistyczną i przemyślaną konstrukcję koszy z systemu Korbell zużyte pieluchy są znakomicie zabezpieczone. To nie tylko ochrona przed wydostaniem się brzydkich zapachów i zarazków, ale także uniemożliwienie dostania się do wewnątrz przez przypadkowe osoby, np., przez ciekawskie dziecko. Kwestie wysokiego standardu higieny w czasie przewijania są priorytetowe i zawsze powinny być brane pod uwagę w pierwszej kolejności, dlatego zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się zarazków i bakterii zostało omówione wyżej. Natomiast kwestia stosowania bezpiecznych i nietoksycznych przedmiotów również ma niebagatelne znaczenie. System koszy Korbell posiada mechanizmy, które uniemożliwiają otwarcie kosza przez dziecko. Wiadomo, że maluszki to ciekawskie istoty, dlatego takie specjalne zabezpieczenie sprawdza się o wiele lepiej niż tradycyjne kosze na śmieci. Jeśli dojdzie do przewrócenia kosza, co może zdarzyć się w każdych okolicznościach, zarówno w obiekcie publicznym, jak i domu prywatnym, zawartość się nie wydostanie na zewnątrz. Kosz Korbell zachowuje absolutną szczelność.

System koszy na zużyte pieluchy Korbell ma zatem wiele korzystnych właściwości, dzięki którym można usprawnić nie tylko sam proces przewijania, ale także rozwiązać problem higienicznej i bezpiecznej utylizacji pieluch.

Sprawdź tutaj listę autoryzowanych sklepów, gdzie kupisz oryginalne Kosze na pieluchy Korbell.

Image