Blog

Warto wiedzieć

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Poznaj najważniejsze kryteria dobrego kosza na pieluchy!

Kiedy w domu pojawia się nowonarodzony potomek wraz z nim powstaje problem brudnych pieluszek. Niemowlę w pierwszych miesiącach życia zwykle zużywa całe mnóstwo pieluch jednorazowych. Do tego jeszcze dochodzą chusteczki pielęgnacyjne, waciki, gaziki i inne odpady higieniczne, które rodzice chcą jak najszybciej wyrzucić. Pojawia się zatem kwestia bezproblemowej i higienicznej utylizacji zużytych pieluch, dzięki której nie trzeba biegać z każdym zużytym pampersem do śmietnika na zewnątrz. Dlatego właśnie powstało niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie w postaci specjalnego szczelnego kosza na pieluchy. Obecnie dostępnych jest wiele wariantów pojemników na brudne pampersy, posiadają one różną pojemność, szczelność i wydajność. Przyjrzymy się zatem bliżej systemowi koszy Korbell i odpowiedzmy na pytanie, czym się kierować przy wyborze kosza na pieluchy? Jaki kosz na pieluchy wybrać? Jakie cechy powinien mieć dobry kosz na pieluchy?

Jaki kosz na pieluchy? Szczelny!

Podstawową, choć jak się okaże później, nie jedyną zaletą koszy na brudne pieluchy jest izolowanie nieprzyjemnych zapachów. Zużyty pampers lub inny odpad higieniczny wrzucony do pojemnika ma zniknąć zarówno z pola widzenia, jak i z zasięgu węchu. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na mechanizm kosza na pieluchy, dzięki któremu będzie zachowana optymalna szczelność. W koszach na pieluchy Korbell został zastosowany potrójny system uszczelniający. To rozwiązanie zapobiega wydostaniu się nieprzyjemnych zapachów nie tylko przy zamkniętej pokrywie posiadającej mocną uszczelkę, ale także przy wyrzucaniu pieluchy do pojemnika. Wystarczy otworzyć nogą przy użyciu pedała górną klapę, a następnie wrzucając brudną pieluchę odblokować wewnętrzną osłonę. System działa bez konieczności dotykania pojemnika rękami. Dodatkowym zabezpieczeniem przed rozprzestrzenianiem się brzydkich zapachów jest zastosowanie specjalnych wkładów na pieluchy. Jest to specjalna folia wykonana z materiałów nieprzepuszczających jakichkolwiek cząsteczek zapachów. Wkłady zatem stanowią dodatkową ochronę uszczelniającą. System koszy na pieluchy Korbell gwarantuje zatem całkowitą izolację nieprzyjemnych zapachów.

Jaki kosz na pieluchy? Wygodny w użyciu!

Kosz na pieluchy musi być po prostu szybki i łatwy w obsłudze. Podczas przewijania maluszka nie ma czasu na zbędne ruchy. W koszach na pieluchy Korbell zastosowano wiele rozwiązań ułatwiających ich użytkowanie. Przede wszystkim pojemniki na pieluchy Korbell posiadają proste mechanizmy otwierania bez konieczności użycia rąk. Górna pokrywa otwiera się po naciśnięciu pedała na dole kosza, a wewnętrzna pokrywa odchyla się podczas wrzucania do środka pieluchy. Dodatkową zaletą koszy na pieluchy Korbell jest antypoślizgowa i łatwa w czyszczeniu obudowa. Pojemniki na pieluchy i odpady higieniczne z systemu Korbell umożliwiają szybkie i bezproblemowe utrzymanie w higienicznej czystości. Ponadto wymiana wkładów na pieluchy jest niezwykle prosta i pozwala na opróżnienie kosza na pieluchy w dowolnym momencie.

Jaki kosz na pieluchy? Ekonomiczny!

Działanie szczelnego kosza na pieluchy opiera się o zastosowanie specjalnych wkładów wewnętrznych, które utylizują zużyte odpady higieniczne. System pojemników na zużyte pampersy Korbell został zaprojektowany z myślą o oszczędności. Wkłady mają postać specjalnej, odpornej i mocnej folii, którą rozwija się i docina na pożądaną długość. Nie trzeba marnować worka, aby opróżnić kosz z zużytych pieluch. Wystarczy dociąć potrzebną ilość folii przy pomocy dołączonego, bezpiecznego nożyka. Dzięki temu oszczędza się na wkładach. A ponadto folia w systemie koszy na pieluchy Korbell jest biodegradowalna i w części pochodzi z recyklingu. Takie rozwiązanie jest również związane z oszczędnością zasobów, wykorzystuje się przetworzone materiały, w miejsce nowych. System pojemników na pieluchy Korbell pozostaje zatem w przyjaźni ze środowiskiem naturalnym. To bardzo ważna kwestia, szczególnie kiedy pojawia się świadomość, ile ton nieprzetworzonych śmieci zalega na wysypiskach. Kosze na pieluchy Korbell dają także możliwość wykorzystania ich jako uniwersalne kosze na śmieci. Jeśli dziecko wyrośnie już z pieluch, wystarczy zdemontować wewnętrzną osłonę i przekształcić pojemnik w uniwersalny śmietnik domowy. To również znaczna oszczędność dla portfela. Estetyczny i funkcjonalny kosz na pieluchy Korbell idealnie sprawdzi się w kuchni lub w łazience. Dzięki estetycznej obudowie wkomponuje się w przestrzeń i nadal znakomicie będzie izolował brzydkie zapachy.

Jaki kosz na pieluchy? Bezpieczny!

Rodzice doskonale wiedzą, jak szybko dzieci stają się wszędobylskie. Z pewnością trzeba na  nie stale uważać, bo bardzo lubią zaglądać w zakamarki i chwytać rączkami różne przedmioty. Chyba nikt nie chciałby, aby maluch dobrał się do środka śmietnika na zużyte pampersy. System koszy na pieluchy Korbell posiada mechanizmy zabezpieczające przed dostaniem się do środka przez dzieci. A dołączony bezpieczny nożyk do odcinania folii wkładów na pieluchy jest odpowiednio chowany w obudowie. To gwarantuje, że żaden maluch odkrywający świat nie dostanie się do nieodpowiednich przedmiotów. Kosze na pieluchy Korbell są także bezpieczne dla zdrowia. Wykonane zostały z nietoksycznych materiałów, a ich system uszczelniający pozwala na izolację bakterii i zarazków. Dodatkowo obudowa kosza wykonana z plastiku ABS pozwala na łatwe utrzymanie pojemnika w higienicznej czystości. Kosz na pieluchy Korbell jest odporny na czyszczenie i dezynfekcję. Śmiało można zatem dodać do listy cech dobrego kosza na pieluchy, iż jest on higieniczny.

Warto na koniec także wspomnieć, że funkcjonalność i wygodne użytkowanie kosza na pieluchy wiąże się także z jego pojemnością. Zastanawiając się nad tym jaki kosz na pieluchy wybrać, do wspomnianych wyżej kryteriów należy dodać jego wielkość. Na potrzeby jednego dziecka idealnie sprawdzi się kosz na pieluchy Korbell Standard. Pojemność 16 l idealnie zaspokoi potrzeby utylizacji pieluch niemowlaka. Jeśli jednak w pokoju dziecka jest naprawdę niewiele miejsca, lub rodzic chce ustawić kosz na pieluchy pod łóżkiem lub szafką odpowiedni będzie kosz Mini 9l. Jeśli jednak potrzeba kosza na pieluchy o większej pojemności np. w  małych klubikach i żłobkach warto wybrać kosz na pieluchy Plus 26 l. System koszy na pieluchy Korbell przewiduje także pojemniki na zużyte pieluchy i odpady medyczne do dużych placówek medycznych, obiektów komercyjnych lub ośrodków  opiekuńczych. Dla nich dedykowany  jest system Janibell 65l.

Image