Blog

Warto wiedzieć

Niezbędna wyprawka noworodka

Niezbędna wyprawka noworodka

Kiedy okazuje się, że rodzina wkrótce się powiększy, zaczynają się gorączkowe przygotowania do przyjęcia nowego potomka. Rozpoczynają się debaty nad imieniem dla dziecka, prace remontowe i kompletowanie najpotrzebniejszych rzeczy, które mają umożliwić wszystkie zadania związane z właściwym zajmowaniem się maluszkiem. Wyprawka dla noworodka jest niezwykle ważną kwestią, gdyż tworzy listę niezbędnych akcesoriów, sprzętów i pozostałych przedmiotów, które pomogą mamie i tacie zaspokoić wszystkie potrzeby związane z pielęgnacją i wychowaniem malutkiego dziecka. O czy zatem warto pamiętać przygotowując się na przyjęcie potomka w domu?

Zazwyczaj przygotowania zaczynają się od zorganizowania wózka i łóżeczka. Natomiast fotelik samochodowy to dziś już wymóg prawny. To są przedmioty, w które powinniśmy zainwestować już na początku. W pokoju dziecka ponadto powinien znaleźć się przewijak oraz miejsce do przechowywania świeżych pieluch i środków do pielęgnacji. Należy także zakupić wanienkę do kąpieli noworodka. Na liście niezbędnych rzeczy dla dziecka znajdują się oczywiście ubranka, śpiworki, pościel i kocyki.

Kolejną grupę koniecznych rzeczy w ramach wyprawki dla noworodka stanowią akcesoria i sprzęty. Niezwykle pomocny okaże się laktator i podgrzewacz do butelek. Należy tu także zaliczyć podstawowe naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry maluszka, np. szampon, krem na odparzenia, czy balsam nawilżający i ochronny. Ponadto w niezbędniku powinny się znaleźć nożyczki, gaziki jałowe, płatki kosmetyczne, pieluszki i mokre chusteczki dla niemowląt. Wszystkie te przedmioty powinny się znajdować blisko przewijaka, aby rodzice mogli sprawnie i bezpiecznie pielęgnować maluszka. Zachowanie higieny oraz szczególnej ostrożności podczas przewijania noworodka jest niezwykle ważne. Maluszek jest nie tylko nieporadny i wymaga stałej opieki, ale także dopiero kształtuje swoją odporność. To dlatego w trakcie czynności pielęgnacyjnych przy przewijaniu należy zachować najwyższą dbałość o higienę.

Nasze kosze na pieluszki Korbell są innowacyjnym i niezwykle przydatnym rozwiązaniem, które pozwoli rodzicom nie tylko wygodnie zajmować się dzieckiem podczas przewijania, ale przede wszystkim ułatwi higieniczne pozbycie się brudnych pieluszek. Kosze na zużyte pampersy to szczelny pojemnik, dzięki któremu całkowicie pozbywamy się brzydkiego zapachu i ekspansji zarazków. Kosze Korbell nie działają jak zwykły śmietnik na pieluchy, wykorzystują bowiem nowoczesny mechanizm uszczelniający, izoluje on całkowicie wyrzuconą do pojemnika brudną pieluszkę. Wewnątrz znajduje się wkład wykonany z biodegradowalnego, ekologicznego materiału, który dodatkowo ma właściwości pochłaniające brzydki zapach. Niezwykle istotną dla zachowania higieny kwestią jest ponadto łatwa obsługa kosza na pieluchy bez użycia rąk. Kosz na brudne pampersy otwiera się za pomocą pedała uruchamianego stopą. Warto też dodać, że pojemniki na brudne pieluszki Korbell posiadają sprytne zabezpieczenia przed dostaniem się dzieci do zawartości. Jest to bardzo ważna cecha, gdyż małe dzieci są bardzo ciekawskie i zaglądają w różne miejsca. Kolejną zaletą koszy na pieluchy Korbell jest łatwość utrzymania ich w higienicznej czystości. Wykonane są z trwałego i odpornego materiału, który szybko i łatwo się czyści. Dzięki wykorzystaniu pojemników na brudne pieluchy Korbell pielęgnacja noworodka będzie bardziej przyjemna.

Image